Музеј - Shenzhen Radiant Technology Co., Ltd.

музеј

Модерни музеи, галерии, како и искуство центри се поздрав гости со новата технологија видео приказ и Radiant е на чело на дигитални приказни во овие простори. Специјално дизајниран за предизвиците на инсталации јавно место, светли LED дисплеј решенија испорача земање здив слики и интерактивност кои можат да привлечат, се вклучи, информира, и да ги инспирира посетителите, како никогаш порано при создавање на трајни впечатоци за институциите и брендови.

Озрачени капацитети и услуги

За снабдување на еден-стоп услуга, од дизајн, R & D, решение за пред-продажба се консултираат, производство, продажба, инсталација, технологија и обука, по-продажба на услуги.

Музејот е посебна област во споредба со други нормални област, оваа област може да биде испорачана со различни видови на LED дисплеј во согласност со различни побарувачка. Како и традиционалните LED екран на ѕидот, транспарентни LED дисплеј на стакло ѕид и флексибилни LED дисплеј во музејот центар со посебни форми. Ние ги доставуваме најдобро решение според клиенти вистинскиот екран demand.Our ќе се користи за да се потенцира на производите карактеристики, флексибилно и сликовито и нека статички нешта, дури и историја оживее. Обиди се со најниска цена исполнува најдобар ефект.

апликација случаи

https://www.szradiant.com/products/fixed-instalaltion-led-display/fine-pitch-led-display/
https://www.szradiant.com/products/fixed-instalaltion-led-display/fine-pitch-led-display/
https://www.szradiant.com/products/fixed-instalaltion-led-display/fine-pitch-led-display/
https://www.szradiant.com/products/fixed-instalaltion-led-display/fine-pitch-led-display/
https://www.szradiant.com/products/fixed-instalaltion-led-display/fixed-indoor-led-display/
https://www.szradiant.com/products/fixed-instalaltion-led-display/fixed-indoor-led-display/

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас