Затворен LED екран

Краток опис:

1.Gray ниво: 65536 ниво, освежување ≥1200Hz, нежен и јасни слики.

2.Higher цена перформанси, намалување на трошоците за одржување.

3.Strictly скрининг LED бранова должина, осветленоста и напон, итн за да се обезбеди конзистентност на целиот екран.

4. Висок квалитет на возење IC, во комбинација со системот за контрола која има повеќе од обработка 14bit, реализирање на поголем сива ниво.

5.Red, зелена и сина LED чипови вградени херметичка, подобра перспектива. Силен адаптација на животната средина

мал чип тело во комбинација со црна маска, генерирање на поголем сооднос на контрастот.

6.Faster да се соберат или да ја размонтираат без алатка.


детали за производот

Тагови производ

Кунмин-образование-tv-01P3 затворен LED дисплеј

СПЕЦИФИКАЦИИ НА

точка

FXI2.5

FXI3

FXI4

FXI5

FXI6

пиксел Конфигурација

SMD2121

SMD2121

SMD2121

SMD2121

SMD2121

Пиксел теренот (mm)

2.5

3

4

5

6

Пиксел густина (пиксели / ㎡)

160000

111111

62500

40000

27777

Стандардна Кабинетот Големина (мм)

480 × 480

576 × 576

512 × 512

640 × 640

768 × 768

Резолуција на екран (Ш x H)

192 × 192

192 × 192

128 × 128

128 × 128

128 × 128

Тежина (kg / парчиња)

≤6.5

≤8

≤6.5

≤10

≤15

осветленоста балансот на белата боја (гниди)

1200 прилагодливи

1200 прилагодливи

1200 прилагодливи

1200 прилагодливи

1200 прилагодливи

* Макс. Потрошувачка на енергија (W / ㎡)

800

800

1000

800

800

* Ср. Потрошувачка на енергија (W / ㎡)

250

250

250

250

250

сервисирање

Задна

Задна

Задна

Задна

Задна

Агол на гледање (степени).

140 (H) / 140 (V)

140 (H) / 140 (V)

140 (H) / 140 (V)

140 (H) / 140 (V)

140 (H) / 140 (V)

Освежување (Hz)

> 1200

> 1200

> 1200

> 1200

> 1200

возење режим

1/32 скенирање

1/32 скенирање

1/16 скенирање

1/16 скенирање

1/16 скенирање

Сивото ниво (малку)

12/14/16

12/14/16

12/14/16

12/14/16

12/14/16

Сооднос на контрастот

3000: 1

3000: 1

3000: 1

3000: 1

3000: 1

Температура на боја (К)

2000 ≤ ≤ TC 9300 прилагодливи

2000 ≤ ≤ TC 9300 прилагодливи

2000 ≤ ≤ TC 9300 прилагодливи

2000 ≤ ≤ TC 9300 прилагодливи

2000 ≤ ≤ TC 9300 прилагодливи

прилагодување на осветленоста

Програмабилни / авто / рачно

Програмабилни / авто / рачно

Програмабилни / авто / рачно

Програмабилни / авто / рачно

Програмабилни / авто / рачно

калибрирање бои

Осветлувањето и Chroma калибрација

Осветлувањето и Chroma калибрација

Осветлувањето и Chroma калибрација

Осветлувањето и Chroma калибрација

Осветлувањето и Chroma калибрација


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!