HD Мали пиксели LED видео ѕид

Краток опис:

1. Лесни помалку од 7.8kg за секој панел.

2. Ниска цена на спојување: Со совршен сооднос панел на 16: 9, Озрачени HD LED дисплеј може да биде лесно да се споени во согласност со најчесто користените видео пропорција од 4: 3 или 16: 9, кои во голема мера може да се намали цената на спојување под двојна услови на пропишаните извор на сигнал и одредени сцена.


детали за производот

Тагови производ

мониторинг центар мал пиксел теренот LED видео ѕид

1. Лесни помалку од 7.8kg за секој панел.

2. Ниска цена на спојување: Со совршен сооднос панел на 16: 9, Озрачени HD LED дисплеј може да биде лесно да се споени во согласност со најчесто користените видео пропорција од 4: 3 или 16: 9, кои во голема мера може да се намали цената на спојување под двојна услови на пропишаните извор на сигнал и одредени сцена.

3. Поддршка за Front инсталација и одржување: Модул, снабдување со електрична енергија, добивањето на картичка, конверзија, и кабли помеѓу панелите сите може да се одржува од предната страна. Покрај тоа, специјално дизајниран панел може да биде инсталиран од предниот дел, како и, што го прави повеќе прилагодливи на состојбата со ограничен простор

4. Совршен Прикажи Ефект: 160 ° супер широк хоризонтална и вертикална агол на гледање опфаќа повеќе потенцијални клиенти. слики на емитување се стабилни без скенирање линија, и на работ на сликата е остар и јасен кога се занимаваат со динамични слики.

5. безбедно функционирање: Со двојно топла резерви за сигнал, стабилна емитување ќе се гарантира кога неуспехот happens.Anti-хакирање Енкрипција може да се избегне штетен сигнал cut-off и влез. 

СПЕЦИФИКАЦИИ НА

точка

HD1.667

HD1.875

HD2

пиксел Конфигурација

SMD LED

SMD LED

SMD LED

Пиксел теренот (mm)

1.667

1.875

2.0

Пиксел густина (пиксели / ㎡)

360000

284000

250000

Панел Големина (мм)

400 (W) x 300 (H) x 88 (D)

480 (W) x 480 (H) x 88 (D)

480 (W) x 540 (H) x 88 (D)

Резолуција на екран (Ш x H)

240 × 180

256 × 256

240 × 270

плоча

Умре - кастинг алуминиум

Умре - кастинг алуминиум

Умре - кастинг алуминиум

Тежина (kg / парчиња)

≤6.5

≤7.8

≤10

осветленоста балансот на белата боја (гниди)

800 прилагодливи

800 прилагодливи

800 прилагодливи

* Макс. Потрошувачка на енергија (W / ㎡)

800

800

800

* Ср. Потрошувачка на енергија (W / ㎡)

250

250

250

сервисирање

Преден / заден

Преден / заден

Преден / заден

Агол на гледање (степени).

160 (H) / 160 (V)

160 (H) / 160 (V)

160 (H) / 160 (V)

Освежување (Hz)

1920/3840

1920/3840

1920/3840

Сивото ниво (малку)

14/16/18

14/16/18

14/16/18

Сооднос на контрастот

3000: 1

3000: 1

3000: 1

Температура на боја (К)

2000 ≤ ≤ TC 9300 прилагодливи

2000 ≤ ≤ TC 9300 прилагодливи

2000 ≤ ≤ TC 9300 прилагодливи

прилагодување на осветленоста

Програмабилни / авто / рачно

Програмабилни / авто / рачно

Програмабилни / авто / рачно

калибрирање бои

Осветлувањето и Chroma калибрација

Осветлувањето и Chroma калибрација

Осветлувањето и Chroma калибрација


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!